HAKKIMIZDA

BLT Mimarlık

BLT Mimarlık, 2020 yılında Mimar H. Cansel DEDE BULUT ve Mühendis Mehmet BULUT ortaklığı ile İstanbul’da kurulmuştur.

Tasarımlarında mekânsal, özgün ve rasyonel çözümler  hedefleyen BLT Mimarlık; mimari yaklaşım olarak bölgeye, kültüre, kişiye özgü tasarımlar yaparak; çalışmalarına fonksiyonel, sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler getirmeyi amaçlamıştır.

Mimarlığın öznesi insan olan; mimari projelerinde bir yapı üretiminin ötesinde mimarlığı bir sanat olarak tanımlamıştır. Her projeyi kendi özelinde çözümleyerek Mimari Proje Tasarımı ve Uygulamaları, Mimari Danışmanlığı, Kentsel Dönüşüm Projeleri ve Danışmanlığı,  Uygulama Yönetimi ve Kontrollüğü gibi alanlarda verdiği profesyonel mimarlık hizmetlerinin yanı sıra İç Mekan Tasarımı, Uygulaması ve Danışmanlığı hizmetlerini de profesyonel olarak vermektedir.

Mimari sürecin Tasarım-Proje-Uygulama’nın hiyerarşik düzlemde ve bir bütün olduğunu benimseyerek ilerleyen BLT Mimarlık ; Konut, Villa, Ofis, Otel, Kafeterya, Restoran, Sanayi Yapılar, Sergi Salonu, Teknopark, Yaşam Merkezi, Sosyal tesis gibi projelere imza atmaktadır.

​​

BLT Mimarlık; sürdürülebilir, estetik ve özgünlük ilkeleri doğrultusunda daha yeşil, daha konforlu, daha yaşanabilir, mekanlar için Türkiye’nin farklı şehirlerinde mimarlık, mühendislik ve iç mekan tasarımı hizmetleri vermeye devam etmektedir.

H.Cansel DEDE BULUT

Mimar

2019 yılında İstanbul Arel Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden lisans diplomasını almıştır.

2019-2020 yılları arasında İstanbul da  mimarlık ofisinde çalışmıştır. Çalıştığı ofiste konut, otel, ofis binası, çeşitli villa projeleri ve iç mekan projelerinin; tasarım, projelendirme de yer almıştır.

2020 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu BLT Mimarlık ortağı  Mehmet BULUT ile birlikte mimarlık faaliyetlerini sürdürmektedir.

Mehmet BULUT

Mühendis

2015 yılında Girne American Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden lisans diplomasını almıştır. ​

 

2015-2020 yılları arasında Avrasya Tüneli ve Etiyopya Demir Yolları Projesinde görev almıştır.  

 

2020 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu BLT Mimarlık ortağı H.Cansel DEDE BULUT ile birlikte mühendislik faaliyetlerini sürdürmektedir.